Cięcie ulic do granicy miasta - mini kawałki bez nazwy

Są ulice, które zaczynają się na granicy miasta, należą do jednego, ale wjazd jest dyskusyjnie w drugim lub na granicy. Zauważyłem, że niektórzy zaczęli przycinać je równo z granicą, malutki fragment odcinają i zostawiają bez nazwy.

Plusy:

• potencjalnie zgodne z ewidencyjną granicą,
  • wyszukiwarka nie zaproponuje ulicy z innego miasta.

Minusy:

• niezgodne z terenem - znak na początku ulicy każdy uzna, że dotyczy całej (w miejscu gdzie sprawdziłem, znak jest nawet przed naniesioną granicą),
  • jeśli nie dodano noname, to niepotrzebne proponowanie sprawdzania nazwy przez Street Complete,
  • trudniejsza edycja i potencjalne błędy - nawet podczas dzielenia, np. 265024502: tworząc mini odcinek usunięto nie tylko nazwę ale też znacznik highway, przez co droga nie jest połączona,
  • nawigacja może podawać mylące polecenia - np. dojazd do Lipowa - każe skręcić w drogę bez nazwy zamiast w Lipowa:
    • Skręć w prawo w Malwowa 100m
    • Skręć w prawo w (bez nazwy) 10m
    • Kontynuuj na Lipowa 200m

Minusów dzielenia jest więcej niż plusów, więc jestem za mapowaniem jak w terenie, czyli jeśli ulica wygląda na nazwaną, to cała powinna mieć nazwę.

Obsługa mini fragmentów, nachodzących na teren drugiego miasta, powinno być zadaniem wyszukiwarki, może je pomijać lub proponować na końcu.

3 posts - 2 participants

Read full topic

Ce sujet de discussion accompagne la publication sur https://community.openstreetmap.org/t/ciecie-ulic-do-granicy-miasta-mini-kawalki-bez-nazwy/106190