Name/brand/operator za banke i bankomate (ATM)?

Pitanje je kako imenovati amenity=bank i amenity=atm, pa polu-automatizirano to ispraviti, jer imamo kupus :smile: trenutno.

Stare rasprave:

Imamo i naše wikije, koji nisu baš skroz konzistentni niti updateani:

Dodatno, u zadnje desetljeće i pol:

• neke banke su neke nestale a neke došle, ref.: HAOD
  • bankomata ima i nezavisnih od HR banaka (pogotovo po turističkim mjestima), npr. Monestiq, Euronet, Payten, AuroDomus… ?
  • nije baš na wikiju sinkronizirano atm i bank (počistio bih i stavio da se referencira ista lista na jednom mjestu, da ne održavamo dvije nezavisne liste)
  • neke banke su na wikiju definirane skraćenicama, a neke ne, što mislim da bi trebalo unificirati (nema logike da je Hrvatska poštanska banka za jednu a RBA za drugu. Iznimka je OTP banka kojoj puno ime sadrži skraćenicu OTP za koju samo Mađari znaju kako glasi u proširenom obliku i kako to napisati i izgovoriti :smile:)
  • koristio bih iste tagove i za bank i za atm (trenutno wiki predlaže name za banke a operator za ATM-ove)
  • hrpa bivših hrvatskih banaka sa pokupovane i posluju pod različitim “nazivima” (Zagrebačka Banka - Unicredit Group; Privredna banka Zagreb - Intesa Sanpaolo group, itd) - što traže i gledaju domaći i stranci je različito.
  • OSM tagging je uznapredovao od 2009 - danas uz name imamo i short_name, operator, network, brand, *:wikidata

Mislio sam da dogovorimo kako bi to bilo idealno za tagirati, pa onda da updateamo wiki i popravimo po karti. Npr. moj početni prijedlog je da bude većinom isto tagiranje i za amenity=bank i za amenity=atm:

• name = Privredna banka Zagreb (puno ime)
  • operator = Privredna banka Zagreb (puno ime)
  • operator:wikidata = Q7246343 (ako ima, opcionalno)
  • brand = Intesa Sanpaolo
  • brand:wikidata = Q1343118 (ako ima, opcionalno)
  • short_name = PBZ (samo tamo gdje je to popularno korišteno ime, imaju takvu domenu i sl. - npr. PBZ, RBA, HPB)

Molio bih komentare, pogotovo oko network / operator / brand što koristiti gdje.

(TODO lista: Popraviti nazive banaka / bankomata · Issue #67 · osm-hr/osm-hr · GitHub)

4 posts - 2 participants

Read full topic

Ce sujet de discussion accompagne la publication sur https://community.openstreetmap.org/t/name-brand-operator-za-banke-i-bankomate-atm/107675