Przydrożne obiekty kultu

Rozwiejcie, proszę moje wątpliwości co do dwóch kwestii:
– krzyż przydrożny: W wiki jest coś takiego: “Nie mapujemy krzyży bez tła historycznego, postawionych w prywatnym celu, na prywatnym terenie (np; w ogrodzie, polu, w miejscu wypadku)”
nie bardzo wiem jak to rozumieć. Znaczy jeśli ktoś w ogrodzie postawi kilkumetrowy krzyż, to go nie mapuję, bo na prywatnym terenie? Jeśli w miejscu wypadku ktoś postawi solidny krzyż (a czasem to jak mały nagrobek wygląda), to też nie mapuję, czy może jednak robić to za pomocą jakiegoś innego tagu? W końcu obiekty te w terenie jak najbardziej występują.
– rzeźby przedstawiająca świętych (na przykład Matka Boska, czy popularny w niektórych rejonach Europy św. Jan Nepomucen) Jak to oznaczać? Jako wayside_shrine nie bardzo, ale z kolei memorial=statue, też nie do końca mi się widzi, bo funkcję pełni taką samą jak kapliczka.

no i obiekty pośrednie – są takie kapliczki składające się z małego obrazka czy figurki i sporego krzyża nad tym. Jak to traktować?

5 posts - 3 participants

Read full topic


Ce sujet de discussion accompagne la publication sur https://community.openstreetmap.org/t/przydrozne-obiekty-kultu/6481