Stavljanje taga place=village,isolated_dwelling na administrativne granice naselja

Pozdrav,

primijetio sam da je mnogo naših granica naselja tagirano sa place=city, place=town, place=village i place=isolated_dwelling. Tag place=village i drugi se u Hrvatskoj koristi kao točka u centru određenog naselja sa imenom i drugim korisnim tagovima. Ponekad se place=village ucrtava kao površina oko naselja, gdje se obuhvati samo naseljeni dio, makar se to kod nas ne prakticira. Isto tako je opisano i u wikiju.

Ali ovdje se taj tag koristi kao dodatni tag na administrativnim granicama, što mislim da je krivo. Ako netko pokuša u Hrvatskoj prebrojiti koliko ima sela i gradova, dobit će krivi broj jer ih duplo upisujemo. Znam da se to može lagano zaobići, ali radi se o principu da želimo imati podatke koji su usklađeni sa OpenStreetMap standardima, kako izrađivači karata ne bi morali znati kako se u Hrvatskoj nešto specifično kartira.
Evo overpass upita koji pokazuje o kojim se naseljima radi:

Čini mi se da je puno tih tagova dodao korisnik @Aranc, pa bi bilo dobro da se javi sa razlogom zašto bi ti tagovi trebali biti na relacijama. Možda to pomaže kod Nominatima ili sličnih servisa, pa da vidimo zajedno kako ćemo to riješiti.

3 posts - 2 participants

Read full topic

Ce sujet de discussion accompagne la publication sur https://community.openstreetmap.org/t/stavljanje-taga-place-village-isolated-dwelling-na-administrativne-granice-naselja/103272